Prawo spadkowe i rodzinne

  • Nasz Kancelaria reprezentuje klientów przed sądami i urzędami m. in. w sprawach o rozwód, o podział majątku wspólnego, o alimenty, o pozbawienie lub ograniczenia władzy rodzicielskiej i o określenie kontaktów z dziećmi.
  • Pomagamy także sporządzać projekty pism procesowych: pozwów, wniosków i innych pism wnoszonych w trakcie procesu.
  • Prowadząc bardzo dużo spraw z zakresu prawa rodzinnego, zdajemy sobie sprawę z ich delikatnego charakteru, wymagającego indywidualnego podejścia do danej sytuacji. Z tego powodu z wyczuciem traktujemy każdego klienta i jego problemy, aby pomóc mu je rozwiązać w sposób efektywny, a zarazem chroniący jego życie osobiste i rodzinne.
  • Zajmujemy się sprawami z zakresu prawa spadkowego, pomagając klientom sprawnie przeprowadzić m.in. postępowania o stwierdzenie nabycia spadku, o dział spadku lub o dochodzenie zachowku.
  • Udzielamy porad prawnych, np. w zakresie sposobu sporządzenia i treści testamentu, odrzucenia spadku, skutków przyjęcia spadku, ograniczenia odpowiedzialności za długi spadkowe i formalności, które trzeba wypełnić przy dziedziczeniu.
  • Prawo spadkowe zawiera wiele dostępnych środków prawnych chroniących roszczenia spadkobierców i wolę spadkodawców. Nasza Kancelaria pomaga klientom dokonać wyboru rozwiązania, które pomoże osiągnąć oczekiwany cel, a następnie reprezentuje klientów przed sądem w realizacji tego celu.

Zobacz także

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Czytaj więcej

Prawo administracyjne

Czytaj więcej

Prawo spadkowe i rodzinne

Czytaj więcej